-25%
Dekorationslampa Ø165 LED Industrial Vintage 220lm E27 Filament 2000K Dim
- Storlek Ø165
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈22W
- Ljusflöde 220 lm
- Färgtemperatur 2000K
Dimbar 3,8W 2000K LED Dekoration Ø165 Industrial Vintage 220lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Dekorationslampa Ø165 LED Industrial Vintage 220lm E27 Filament 2000K
Läckra, stora och speciellt formade lampor med en enkel spiral som ger ett vackert varmt sken. De är dimbara och passar till många av våra upphäng. Storleken, extra varmvitt sken och amber-färgat glas gör dessa lampor till de perfekta dekorationslamporna.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 3,8W |
| Ersätter | ≈22W |
| Ljusflöde | 220 lm |
| Färgtemperatur | 2000K |
| Färg | Amber |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra90 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø165 |
| Bredd | 165 mm |
| Höjd | 280 mm |
| Djup | 165 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Globlampa E27 G95 Rökfärgad One 3-stegs dimming
95mm Dekorativ rökfärgad G95-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø95
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
115 kr
/ st
Star Trading
Globlampa E27 G80 Rökfärgad One 3-stegs dimming
80mm Dekorativ rökfärgad G80-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø80
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
99 kr
/ st
Star Trading
Globlampa E27 G80 Amber One 3-stegs dimming
80mm Dekorativ amberfärgad G80-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø80
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 20 lm / 50 lm / 100 lm
- Färgtemperatur 1800K
99 kr
/ st
Star Trading
Globlampa E27 G95 Amber One 3-stegs dimming
95mm Dekorativ amberfärgad G95-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø95
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 20 lm / 50 lm / 100 lm
- Färgtemperatur 1800K
115 kr
/ st
Star Trading
Globlampa Ø95 LED 806lm E27 Vita Filament 2700K Dim
Dimbar 7W 2700K LED Globlampa Ø95 Vita Filament 806lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 2700K
75 kr
/ st
