-37%
Globlampa Ø200 LED Floating Diamond Gold 370lm E27 1900K Dim
- Storlek Ø200
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈33W
- Ljusflöde 370 lm
- Färgtemperatur 1900K
Dimbar 8W 1900K LED Globlampa Ø200 Floating Diamond Gold 370lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Dimbar Globlampa Ø200 LED Floating Diamond Gold 8W 370lm E27 1900K
Speciell lampa med "flytande" LED-lampor för accent- eller allmänbelysning i butiker, skyltfönster, restauranger, barer, hotell, korridorer, vardagsrum, badrum, och många andra applikationer.
- tillverkad i klart glas och aluminum
- dimbar
- extra varmvitt ljus
- perfekt som stilig accentbelysning och dekorativ inredning
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 8W |
| Ersätter | ≈33W |
| Ljusflöde | 370 lm |
| Färgtemperatur | 1900K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Segula |
| Färgåtergivning | Ra85 |
| Medellivslängd | 20.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø200 |
| Bredd | 200 mm |
| Höjd | 170 mm |
| Djup | 200 mm |
Liknande produkter
Kanlux
Kronljuslampa Böjd Topp Amber 135lm E14 1800K
2,5W 1800K LED Kronljuslampa Böjd topp Amber 135lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 135 lm
- Färgtemperatur 1800K
36 kr
/ st
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 540lm GU10 2700K Dim
Dimbar 4,9W 540lm 2700K LED Spot/Reflektor Par16 med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈75W
- Ljusflöde 540 lm
- Spridningsvinkel 38º
- Färgtemperatur 2700K
59 kr
/ st
Star Trading
Päronlampa Soft Glow LED 150lm E14 2100K Dim
42 kr
39 kr
/ st
Dimbar 2,2W 2100K Päronlampa LED Soft Glow 150lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈16W
- Ljusflöde 150 lm
- Färgtemperatur 2100K
-7%
Star Trading
Stiftlampa LED 570lm G9 2700K Dim
4,7W 570lm 2700K G9 Stiftlampa LED dimbar.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈46W
- Ljusflöde 570 lm
- Färgtemperatur 2700K
149 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 LED 70lm E27 NEO Rosa 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 70lm Rosa dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 70 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
