Nyhet
Globlampa Ø125 LED 70lm E27 NEO Rosa 1800K Dim
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 70 lm
- Färgtemperatur 1800K
Dimbar 4W 1800K 70lm Rosa dekorationslampa
Läs mer
Dimbar Globlampa Ø125 LED 70lm E27 NEO Rosa 1800K
Lägg till en touch av vintage i ditt hem med Calex dekorativa glödlampa.
Det rosafärgade glaset i kombination med synliga filament framkallar det nostalgiska utseendet hos traditionella kolfilamentlampor.
Denna LED-lampa, med ett dimbart varmvitt ljus, låter dig skapa den perfekta atmosfären för alla tillfällen.
Den senaste LED-tekniken säkerställer energieffektivitet.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 4,0W |
| Ersätter | ≈10W |
| Ljusflöde | 70 lm |
| Färgtemperatur | 1800K |
| Färg | Rosa |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Calex |
| Färgåtergivning | 90 Ra |
| Medellivslängd | 15.000 timmar |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø125 mm |
| Bredd | 125 mm |
| Höjd | 176 mm |
| Djup | 125 mm |
Liknande produkter
Calex
Globlampa Ø125 LED 200lm E27 NEO Rainbow 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 200lm Rainbow dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈20W
- Ljusflöde 200 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 Guld LED 470lm E27 2100K Dim
Dimbar 5W 2100K LED Globlampa 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2100K
109 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 LED 75lm E27 NEO Champagne 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 75lm Champagne dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 75 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 LED Opal Papyrus 220lm E27 1800K Dim
4W 1800K 220lm Globlampa Opal med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 220 lm
- Färgtemperatur 1800K
219 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 LED 80lm E27 NEO Rök 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 80lm Titanium dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
