Normallampa LED 0,9W E27 Färgade
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈5W
- Ljusflöde 16 lm (färgade) och 25 lm (opalvit)
- Färgtemperatur 2600K (opalvit)
0,9W Färgade LED Normallampa Plast med E27 sockel för 230V.
Läs mer

Normallampa LED 0,9W E27 Plast Färgade
Lys upp tillvaron med partyslingor! Perfekt lampa till partybelysningen för att skapa feststämning eller julmys. Sortimentet är stort och inkluderar opala och färgade lampor – okrossbara med hölje av polykarbonat.
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Nej
| Effekt | Ljusflöde | Färg | Star Trading |
Ø | L |
| 0,9W | 16 lm | Röd | 356-45-4 | 55 mm | 95 mm |
| 0,9W | 16 lm | Gul | 356-40-4 | 55 mm | 95 mm |
| 0,9W | 16 lm | Grön | 356-43-4 | 55 mm | 95 mm |
| 0,9W | 16 lm | Blå | 356-49-4 | 55 mm | 95 mm |
| 0,9W | 25 lm | Opalvit | 356-48-4 | 55 mm | 96 mm |
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Normal |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 0,9W |
| Ersätter | ≈5W |
| Ljusflöde | 16 lm (färgade) och 25 lm (opalvit) |
| Färgtemperatur | 2600K (opalvit) |
| Färg | Opalvit - Röd - Gul - Grön - Blå |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 55 mm |
| Höjd | 96 mm |
| Djup | 55 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Normallampa Opalvit LED 2452lm E27 2700K Dim
18W 2700K 2452lm Dimbar LED lampa med högt lumen.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈150W
- Ljusflöde 2452 lm
- Färgtemperatur 2700K
115 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED 470lm E27 3000K Energiklass A
2,2W 3000K LED Normallampa 470lm Energiklass A med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 3000K
57 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa LED 806lm E27 3000K Energiklass A
3,8W 3000K LED Normallampa 806lm Energiklass A med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 3000K
75 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa Filament LED 1500lm E27 2700K
10,5W 2700K LED Normallampa Filament 1500lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈99W
- Ljusflöde 1500 lm
- Färgtemperatur 2700K
74 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Antiklampa Filament Opal LED 600lm E27 2700K 3-step dimming
3-stegs dimbar 6,5W 2700K LED Normallampa Filament Opal med E27 sockel för 230V.
- Dimbar 3-stegs dim med minne
- Ersätter ≈48W
- Ljusflöde 60/300/600 lm
- Färgtemperatur 2700K
64 kr
/ st
Nyhet
