Blockljus Flamme Flow Beige 12,5cm
- Timeregenskaper 6 h på, 18 h av, repeterande
- Specialegenskaper Timer
Naturtroget batteridrivet blockljus, drivs av 2 AA batterier.
Läs mer
Blockljus Flamme Flow Beige 12,5cm
Flamme Flow är ett batteridrivet blockljus med vår naturtrogna låga Flamme med en brinntid på cirka 1500 timmar.
Detta stearinljus har en blank nedsänkning under lågan, denna yta ser ut som flytande vax vilket gör ljuset än mer naturtroget. Ljuset är cirka 7,5cm i diameter och höjden 10cm för vax delen och cirka 12,5cm med lågan. Detta ledljus blir en vacker dekoration, både ensam och i grupp ihop med övriga ljus från vår Flamme serie.
Den har timerfunktion och när brytaren är på timerläget lyser ljuset i ca 250 dagar med en vacker realistisk låga i varmvitt.
Den drivs av 2 AA batterier, dessa ingår ej.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Blockljus |
| Effekt | 0,01W |
| Färg | Beige |
| Färgtemperatur | Varmvit |
| Specialegenskaper | Timer |
Teknisk information
| Spänning | Batteri |
| Batteriinformation | 2st AA (ingår ej). Livstid ca 1500h. |
| Timeregenskaper | 6 h på, 18 h av, repeterande |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
Mått
| Bredd | 7,5 cm |
| Höjd | 12,5 cm |
| Djup | 7,5 cm |
Liknande produkter
Star Trading
Blockljus M-Twinkle Glas 12,5cm
Glaslykta med batteriljus, Twinkle flamman lyser med ett naturligt varmt gult sken.
- Timeregenskaper 6 h på, 18 h av, repeterande
- Specialegenskaper Timer
102 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Blockljus Flamme Dew 10cm Vit
Flamme Dew är ett batteriljus av vitt stearin med lindad dew drop slinga runt om
- Timeregenskaper 6 h på, 18 h av, repeterande
- Färgtemperatur Varmvit
75 kr
/ st
Star Trading
Blockljus Flamme Dew 12,5cm Vit
Flamme Dew är ett batteriljus av vitt stearin med lindad dew drop slinga runt om
- Timeregenskaper 6 h på, 18 h av, repeterande
- Färgtemperatur Varmvit
82 kr
/ st
Star Trading
Blockljus 15cm Flamme Stripe Rosa
Flamme Stripe är ett blockljus gjord av rosa vax med en räfflad-randig yta.
- Timeregenskaper 6 h på, 18 h av, repeterande
- Färgtemperatur Varmvit
78 kr
/ st
Star Trading
Blockljus M-Twinkle Glas 10cm
Glaslykta med batteriljus, Twinkle flamman lyser med ett naturligt varmt gult sken.
- Timeregenskaper 6 h på, 18 h av, repeterande
- Specialegenskaper Timer
95 kr
/ st
Nyhet
