Nyhet
Decklight Sirius 1W 20lm IP67
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 529 kr
Tack vare sin multifunktionella karaktär och tidlösa design kan du använda denna decklight för alla typer av trädgårdar.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Decklight Sirius 1W 20lm från Garden Lights
Sirius är en decklight som du kan använda på olika ytor. Tack vare sin multifunktionella karaktär och tidlösa design kan du använda denna decklight för alla typer av trädgårdar. Sirius har en varmvit ljuskälla och skapar mer mysighet i din trädgård på nolltid.
Med utbytbar ljuskälla.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Decklight |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1W |
| Ljusflöde | 20 lm |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färg | Silver |
| Material | Rostfritt stål |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| IP klass | IP67 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 2m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 70 mm |
| Längd | 70 mm |
| Höjd | 52 mm |
| Håltagning | Ø60 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Pollare Deva 1,8W 120lm IP44
Lys upp din trädgård på ett djärvt och attraktivt sätt med vår utomhuslampa Deva.
373 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Timer + Skymningssensor 150W IP44
Kompakt timer med skymningssensor för utomhusbelysning.
378 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Pollare Atera 1,8W 120lm IP44
Dekorera din trädgård med denna vackra utomhuslampa som ger din gångväg eller terrass ett riktigt mysigt utseende.
443 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 24W IP44
Transformatorn på 12V - 24W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
247 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 60W IP67
Transformatorn på 12V - 60W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
437 kr
/ st
Nyhet

