Globlampa Ø95 Nora Blå LED 80lm E27 2700K Dim
- Storlek Ø95
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 2700K
Dimbar 4W 2700K LED Globlampa Ø95 Nora Blå 80lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Dimbar Globlampa Ø95 Nora Blå LED 4W 80lm E27 2700K
En klassisk LED i härlig blå färg. Varje modell i denna serie har ett filament som kompletterar sin form bäst.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 4W |
| Ersätter | ≈10W |
| Ljusflöde | 80 lm |
| Färgtemperatur | 2700K |
| Färg | Blå |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Calex |
| Färgåtergivning | Ra90 |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø95 |
| Bredd | 95 mm |
| Höjd | 140 mm |
| Djup | 95 mm |
Liknande produkter
Calex
Globlampa Ø125 Inception LED 80lm E27 1800K Dim
Dimbar 3,5W 1800K LED Globlampa Ø125 Inception 80lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 1800K
195 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 Guld LED 470lm E27 2100K Dim
Dimbar 5W 2100K LED Globlampa 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2100K
109 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 LED 75lm E27 NEO Champagne 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 75lm Champagne dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 75 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 LED 70lm E27 NEO Rosa 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 70lm Rosa dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 70 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 Guld LED 120lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa 120lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 120 lm
- Färgtemperatur 1800K
189 kr
/ st
Nyhet
