Globlampa Ø125 Inception LED 80lm E27 1800K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 1800K
Dimbar 3,5W 1800K LED Globlampa Ø125 Inception 80lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Dimbar Globlampa Ø125 Inception LED 3,5W 80lm E27 1800K
Berika din interiör med en lampa som definitivt fångar ögat. The Inception har inget filament; istället reflekteras ljuset, som kommer ut ur sockeln, i beläggningen i svart/guld. Den spegeleffekten skapar en illusion av att ljuset svävar inuti lampan.
Denna konstnärliga modell utan filament har ett unikt utseende och är därför idealisk för alla moderna interiörer.
Ljusintensiteten på denna LED-lampa kan enkelt justeras till önskad styrka med en LED-dimmer.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 3,5W |
| Ersätter | ≈10W |
| Ljusflöde | 80 lm |
| Färgtemperatur | 1800K |
| Färg | Svart/Guld |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Calex |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø125 |
| Bredd | 125 mm |
| Höjd | 164 mm |
| Djup | 125 mm |
Liknande produkter
Calex
Globlampa Ø125 Silk LED 80lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa Ø125 Spiral Filament 80lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80lm
- Färgtemperatur 1800K
275 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 LED 80lm E27 NEO Rök 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 80lm Titanium dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 LED 200lm E27 NEO Rainbow 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 200lm Rainbow dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈20W
- Ljusflöde 200 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø80 Guld LED 250lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 2100K LED Globlampa med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
119 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 Silk LED 140lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa Ø125 Spiral Filament 140lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 140 lm
- Färgtemperatur 1800K
319 kr
/ st
