Spot/Reflektorlampa LED 345lm GU10 4000K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈50W
- Ljusflöde 345 lm
- Spridningsvinkel 36º
- Färgtemperatur 4000K
Dimbar 3,6W 4000K kallvit LED Spot/Reflektor Par16 345lm med GU10 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Spot/Reflektorlampa LED Par16 3,6W 345lm GU10 4000K Kallvit
Full Glass Spotlights
LED Spotlight med GU10 sockel och ljusfärgen är Natural White, 4000K och lämpar sig därför som arbetsbelysning. Spridningsvinkeln är 36°, den är dimmerkompatibel och helt i glas!
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spot/Reflektor |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 3,6W |
| Ersätter | ≈50W |
| Ljusflöde | 345 lm |
| Ljusstyrka | 800 cd |
| Spridningsvinkel | 36º |
| Färgtemperatur | 4000K |
Teknisk information
| Sockel | GU10 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | E |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø50 |
| Bredd | 50 mm |
| Höjd | 55 mm |
| Djup | 50 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Spot/Reflektor Växtlampa LED 50lm E14
3,5W Växtlampa LED Spot/Reflektor Par16 50lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ljusflöde 50 lm
- Spridningsvinkel 38º
- Specialegenskaper Växtbelysning
52 kr
/ st
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 540lm GU10 2700K Dim
Dimbar 4,9W 540lm 2700K LED Spot/Reflektor Par16 med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈75W
- Ljusflöde 540 lm
- Spridningsvinkel 38º
- Färgtemperatur 2700K
59 kr
/ st
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 345lm GU10 2700K Dim
Dimbar 4,5W 2700K LED Spot/Reflektor Par16 345lm med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈50W
- Ljusflöde 345 lm
- Spridningsvinkel 36º
- Färgtemperatur 2700K
45 kr
/ st
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 345lm GU10 2700K Dim
Dimbar 3,6W 2700K LED Spot/Reflektor Par16 345lm med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈50W
- Ljusflöde 345 lm
- Spridningsvinkel 36º
- Färgtemperatur 2700K
49 kr
/ st
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 460lm GU10 3000K Dim
Dimbar 4,8W 3000K LED Spot/Reflektor Par16 110º 460lm med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 460 lm
- Spridningsvinkel 110º
- Färgtemperatur 3000K
45 kr
/ st
Nyhet
