Klotlampa Smoke LED 150lm E27 2200K 3-stegs dimming
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 52 kr
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 25 lm / 75 lm / 150 lm
- Färgtemperatur 2200K
3-stegs dimbar 2,9W 2200K LED Klotlampa Filament Smoke med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Klotlampa LED Filament Smoke 2,9W 150lm E27 2200K 3-stegs dimming
Klotformad ljuskälla med 3-stegs klickdimring! Ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
Välj mellan 25lm, 75lm eller 150lm. Ljusfärgen är 2200K och sockeln är E27.
Minnesfunktion gör att ljuskällan startar på senast valda ljusstyrka.
Dessa lampor är inte kompatibla med externa dimrar.
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Ja / 3-stegs dim
Färgtemp - Varmvit 2200K
Sarah frågade
för 2 månader sedan
Räknas höjden från klotet eller från sockeln?
Butiken svarade
Hej!
Det är den totala höjden inkl. sockeln.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Klot |
| Dimbar | 3-stegs dim |
| Effekt | 2,9W |
| Ersätter | ≈15W |
| Ljusflöde | 25 lm / 75 lm / 150 lm |
| Färgtemperatur | 2200K |
| Färg | Rök |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 45 mm |
| Höjd | 78 mm |
| Djup | 45 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Klotlampa Soft Glow LED 470lm E27 2100K Dim
Dimbar 4,5W 2100K LED Klotlampa Klot Soft Glow 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2100K
45 kr
/ st
Star Trading
Klotlampa LED Matt 470lm E14 2700K 2-pack
2-pack 4,5W 2700K LED Klotlampa Matt 470lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2700K
44 kr
/ st
Star Trading
Klotlampa LED Matt 150lm E27 2700K 2-pack
2-pack 1,4W 2700K LED Klotlampa Matt 150lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈16W
- Ljusflöde 150 lm
- Färgtemperatur 2700K
35 kr
/ st
Star Trading
Klotlampa Soft Glow LED 470lm E14 2100K Dim
Dimbar 4,5W 2100K LED Klotlampa Soft Glow 470lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2100K
48 kr
/ st
Star Trading
Klotlampa LED Matt 250lm E27 2700K 2-pack
2-pack 2,5W 2700K LED Klotlampa Matt 250lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
39 kr
/ st
