Kronljuslampa Soft Glow LED 400lm E14 2100K 3-stegs dimming
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈35W
- Ljusflöde 40 lm / 200 lm / 400 lm
- Färgtemperatur 2100K
3-stags dimbar 4,0W 2100K LED Kronljuslampa Soft Glow 400lm med E14 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Kronljuslampa LED Soft Glow 4,0W 400lm E14 2100K 3-stegs dimming
Kronljuslampa med 3-stegs klickdimring med minnesfunktion! Ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
Välj mellan 40lm - 200lm - 400lm. Ljusfärgen är 2100K och sockeln är E14.
Startar på senast använda ljusstyrkan.
Dessa lampor är inte kompatibla med externa dimrar.
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Ja / 3-stegs dim
Färgtemp - Extra varmvit 2100K
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Kron |
| Dimbar | 3-stegs dim |
| Effekt | 4,0W |
| Ersätter | ≈35W |
| Ljusflöde | 40 lm / 200 lm / 400 lm |
| Färgtemperatur | 2100K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E14 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 35 mm |
| Höjd | 98 mm |
| Djup | 35 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E27 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
32 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Vriden Soft Glow LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3W 2100K LED Kronljuslampa Vriden Soft Glow 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
42 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Soft Glow LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3,2W 2100K LED Kronljuslampa Soft Glow 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
42 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 470lm E27 2700K Dim
Dimbar 4,2W 2700K LED Kronljuslampa Filament 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2700K
34 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E14 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
35 kr
/ st
Nyhet
