-8%
Spot/Reflektorlampa LED 345lm GU5,3 2700K Dim
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 39 kr
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈35W
- Ljusflöde 345 lm
- Spridningsvinkel 36º
- Färgtemperatur 2700K
Dimbar 4,4W 2700K LED Spot/Reflektor MR16 345lm med GU5,3 sockel för 12V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Spot/Reflektorlampa LED MR16 4,4W 345lm GU5,3 2700K
Full Glass Spotlights
LED spotlight i glas. Sockeln är GU5,3, ljuset är varmvitt och den är dimmerkompatibel.
Magnus frågade
för 4 månader sedan
Är denna dim to warm?
Butiken svarade
Hej!
Nej, det är den inte.
Ove Lindström frågade
för 10 månader sedan
Vilken trafo skall man ha för 7 st led lampor Gu5,3 dimning
Butiken svarade
Hej!
Du måste ha en som klarar 31W, t.ex. Micro LED 55 PFS 3-55W.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spot/Reflektor |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 4,4W |
| Ersätter | ≈35W |
| Ljusflöde | 345 lm |
| Ljusstyrka | 800 cd |
| Spridningsvinkel | 36º |
| Färgtemperatur | 2700K |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø50 |
| Bredd | 50 mm |
| Höjd | 46 mm |
| Djup | 50 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 260lm GU10 2700K
3W 2700K LED Spot/Reflektor Par16 100º 260lm med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈50W
- Ljusflöde 260 lm
- Spridningsvinkel 100º
- Färgtemperatur 2700K
36 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 460lm GU10 3000K Dim
Dimbar 4,8W 3000K LED Spot/Reflektor Par16 110º 460lm med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 460 lm
- Spridningsvinkel 110º
- Färgtemperatur 3000K
45 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 460lm GU5,3 2700K Dim
Dimbar 4,9W 2700K LED Spot/Reflektor MR16 460lm med GU5,3 sockel för 12V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈41W
- Ljusflöde 460 lm
- Spridningsvinkel 36º
- Färgtemperatur 2700K
65 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 540lm GU10 2700K Dim
Dimbar 4,9W 540lm 2700K LED Spot/Reflektor Par16 med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈75W
- Ljusflöde 540 lm
- Spridningsvinkel 38º
- Färgtemperatur 2700K
59 kr
/ st
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 345lm GU10 2700K Dim
Dimbar 3,6W 2700K LED Spot/Reflektor Par16 345lm med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈50W
- Ljusflöde 345 lm
- Spridningsvinkel 36º
- Färgtemperatur 2700K
49 kr
/ st
