Normallampa LED Soft Glow 700lm E27 2100K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈52W
- Ljusflöde 700 lm
- Färgtemperatur 2100K
Dimbar 7W 2100K LED Normallampa Soft Glow 700lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Normallampa LED Soft Glow 7W 700lm E27 2100K
Dekorativ ljuskälla med varmt och mjukt sken. Färgtemperaturen är 2100K och ljusflödet är 700lm.
Denna normallampa har E27-sockel och den är dimmerkompatibel.
Louise Katsler-Waas frågade
för 6 månader sedan
Hej, motsvarar lampan ca 60 watt?
Butiken svarade
Hej!
Ja, nästan. En 60W lampa lyser ungefär med 806 lumen medan denna lyser med 700 lumen.
Barbro Hemer frågade
för 1 år sedan
Kan denna lampa dimmas från mycket svagt till starkt? Har varit med om lampor som endast har en liten skillnad i ljusstyrka.
Butiken svarade
Hej!
Det beror helt på vilken dimmer du har. De nyare dimrarna som är gjorda för LED har ofta en möjlighet att ställa in hur mycket lampan ska dimma.
BERIT EKENBERG frågade
för 1 år sedan
Finns denna lampa med E14-SOCKEL? BEHÖVER INTE VARA DIMBAR.
Butiken svarade
Hej!
Nej, den starkaste lampan med E14 och det varma ljuset är Dimbar Klotlampa Soft Glow LED 4,0W 350lm E14 som lyser ungefär hälften så mycket.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Normal |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 7W |
| Ersätter | ≈52W |
| Ljusflöde | 700 lm |
| Färgtemperatur | 2100K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 60 mm |
| Höjd | 107 mm |
| Djup | 60 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Antiklampa Filament Opal LED 600lm E27 2700K 3-step dimming
3-stegs dimbar 6,5W 2700K LED Normallampa Filament Opal med E27 sockel för 230V.
- Dimbar 3-stegs dim med minne
- Ersätter ≈48W
- Ljusflöde 60/300/600 lm
- Färgtemperatur 2700K
64 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa E27 A60 Rökfärgad One 3-steg dimming
Dekorativ rökfärgad normallampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
85 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED Filament Opal 1055lm E27 4000K Dim
Dimbar 9W 4000K LED Normallampa Filament Opal 1055lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈75W
- Ljusflöde 1055 lm
- Färgtemperatur 4000K
64 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa E27 A60 Amber One 3-stegs dimming
Dekorativ amberfärgad normallampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 20 lm / 50 lm / 100 lm
- Färgtemperatur 1800K
85 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED 806lm E27 3000K Energiklass A
3,8W 3000K LED Normallampa 806lm Energiklass A med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 3000K
75 kr
/ st
Nyhet
