Spot/Reflektorlampa LED 380lm E27 2700K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈54W
- Ljusflöde 380 lm
- Spridningsvinkel 30º
- Färgtemperatur 2700K
Dimbar 4W 2700K LED Spot/Reflektor Par20 380lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Spot/Reflektorlampa LED Par20 4W 380lm E27 2700K
Full Glass Spotlights
LED Spotlight med varmvitt sken. Färgtemperaturen är 2700K och spridningsvinkeln är 36°. Dimmerkompatibel och helt i glas!
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spot/Reflektor |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 4W |
| Ersätter | ≈54W |
| Ljusflöde | 380 lm |
| Ljusstyrka | 1000 cd |
| Spridningsvinkel | 30º |
| Färgtemperatur | 2700K |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | E |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø65 |
| Bredd | 65 mm |
| Höjd | 86 mm |
| Djup | 65 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED Par38 1500lm E27 2700K
13W 2700K LED Spot/Reflektor Par38 1500lm med E27 sockel för 230V. Utomhus.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈145W
- Ljusflöde 1240 lm
- Spridningsvinkel 38°
- Färgtemperatur 2700K
179 kr
/ st
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 460lm GU10 3000K Dim
Dimbar 4,8W 3000K LED Spot/Reflektor Par16 110º 460lm med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 460 lm
- Spridningsvinkel 110º
- Färgtemperatur 3000K
45 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 460lm GU5,3 2700K Dim
Dimbar 4,9W 2700K LED Spot/Reflektor MR16 460lm med GU5,3 sockel för 12V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈41W
- Ljusflöde 460 lm
- Spridningsvinkel 36º
- Färgtemperatur 2700K
65 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 345lm GU10 2700K Dim
Dimbar 3,6W 2700K LED Spot/Reflektor Par16 345lm med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈50W
- Ljusflöde 345 lm
- Spridningsvinkel 36º
- Färgtemperatur 2700K
49 kr
/ st
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 540lm GU10 2700K Dim
Dimbar 4,9W 540lm 2700K LED Spot/Reflektor Par16 med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈75W
- Ljusflöde 540 lm
- Spridningsvinkel 38º
- Färgtemperatur 2700K
59 kr
/ st
