Nyhet
Downlight 2xGU10 ARET Vit
- Dimbar JA. med dimbar lampa
- Effekt Max 10W
2xGu10 IP20 Vit IP65
Läs mer
Downlight 2xGU10 ARET 185x100mm Vit
ARET-LED hållare är dekorativa spotlights tillverkade av aluminiumlegering och stålplåt.
Lamphållare ingår inte – du bestämmer själv om du vill lägga till GU10- eller GX5.3
Den gör det möjligt att anpassa ljuskällan till en installation som finns i ett givet rum.
ARET fungerar bra som extra belysning både i hemmet, i barer och restauranger, på platser där du vill framhäva en intressant arrangemang i ett rum eller visa upp en del av det.
Storlek: 100x185 mm
Håltagning: 90x170 mm
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Downlight |
| Dimbar | JA. med dimbar lampa |
| Effekt | Max 10W |
| Färg | Vit |
| Antal lampor | 2 |
| Material | Aluminium |
Teknisk information
| Spänning | 230V eller 12V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Kanlux |
Mått
| Storlek | Ø170 |
| Länd | 185 mm |
| Bredd | 100 mm |
| Höjd | 40 mm |
| Håltagning | 170x90 mm |
Liknande produkter
Kanlux
Utanpåliggande takspot Bord GU10 2x50W Satin
649 kr
299 kr
/ st
Utanpåliggande takarmatur för 230V.
-54%
Kanlux
Downlight Vidi Vit
Downlight Vidi Vit inkl. sockel GU5,3. Fast downlight för inomhusbruk.
49 kr
/ st
