Globlampa Ø125 LED 40lm E27 Svart 2200K
- Storlek Ø125
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈5W
- Ljusflöde 40 lm
- Färgtemperatur 2200K
2W 2200K LED Globlampa Ø125 Svart 40lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Globlampa Ø125 LED Svart 2W 40lm E27 2200K
Läcker LED-lampa med spännande form och svart glas. Denna ljuskälla ger ett mysigt och varmt sken. Lämpar sig ypperligt för dekorationsbelysning och passar perfekt i våra upphäng, eller lampfötter. Hittar sin självklara plats över såväl soffbord, bardisk som över en matsalsmöbel. Kan placeras på sidebord eller på fönsterblecket, var som helst blir den en inredningsdetalj.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 2W |
| Ersätter | ≈5W |
| Ljusflöde | 40 lm |
| Färgtemperatur | 2200K |
| Färg | Svart |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø125 |
| Bredd | 125 mm |
| Höjd | 170 mm |
| Djup | 125 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Globlampa E27 G95 Rökfärgad One 3-stegs dimming
95mm Dekorativ rökfärgad G95-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø95
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
115 kr
/ st
Star Trading
Globlampa E27 G80 Rökfärgad One 3-stegs dimming
80mm Dekorativ rökfärgad G80-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø80
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
99 kr
/ st
Star Trading
Globlampa E27 G80 Amber One 3-stegs dimming
80mm Dekorativ amberfärgad G80-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø80
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 20 lm / 50 lm / 100 lm
- Färgtemperatur 1800K
99 kr
/ st
Star Trading
Globlampa E27 G95 Amber One 3-stegs dimming
95mm Dekorativ amberfärgad G95-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø95
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 20 lm / 50 lm / 100 lm
- Färgtemperatur 1800K
115 kr
/ st
Star Trading
Globlampa Ø95 LED 806lm E27 Vita Filament 2700K Dim
Dimbar 7W 2700K LED Globlampa Ø95 Vita Filament 806lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 2700K
75 kr
/ st
