Nyhet
Globlampa Ø125 Guld LED 470lm E27 2100K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2100K
Dimbar 5W 2100K LED Globlampa 470lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Globlampa Ø125 Guld LED 5W 470lm E27 2100K
Filamenten i denna serie ger varmt ljus och ser ut som glödande volframtrådar men har LED lampans energieffektivitet
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 5W |
| Ersätter | ≈40W |
| Ljusflöde | 470 lm |
| Färgtemperatur | 2100K |
| Färg | Guld |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Calex |
| Färgåtergivning | 80 Ra |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 125 mm |
| Höjd | 172 mm |
| Djup | 125 mm |
Liknande produkter
Calex
Globlampa Ø125 Silk LED 140lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa Ø125 Spiral Filament 140lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 140 lm
- Färgtemperatur 1800K
319 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 LED 200lm E27 NEO Rainbow 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 200lm Rainbow dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈20W
- Ljusflöde 200 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 Silk LED 80lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa Ø125 Spiral Filament 80lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80lm
- Färgtemperatur 1800K
275 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 LED 80lm E27 NEO Rök 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 80lm Titanium dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 Magneto Titan LED 90lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa Ø125 Magneto Filament 90lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 90 lm
- Färgtemperatur 1800K
129 kr
/ st
