Globlampa Ø125 Guld LED 120lm E27 1800K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 120 lm
- Färgtemperatur 1800K
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa 120lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Dimbar Globlampa Ø125 Guld LED 4W 120lm E27 1800K
Skapa en varm och inbjudande atmosfär hemma med denna populära glödlampa med en vintage-look.
Det bärnstensfärgade glaset och den synliga glödtråden återspeglar charmen hos gammaldags kolglödlampor.
Med en dimningsfunktion och varmvitt ljus kan du enkelt justera atmosfären för en mysig kväll.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 4W |
| Ersätter | ≈15W |
| Ljusflöde | 120 lm |
| Färgtemperatur | 1800K |
| Färg | Guld |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Calex |
| Färgåtergivning | 80 Ra |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 125 mm |
| Höjd | 164 mm |
| Djup | 125 mm |
Liknande produkter
Calex
Globlampa Ø125 Silk LED 80lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa Ø125 Spiral Filament 80lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80lm
- Färgtemperatur 1800K
275 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 LED 80lm E27 NEO Rök 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 80lm Titanium dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 LED 200lm E27 NEO Rainbow 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 200lm Rainbow dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈20W
- Ljusflöde 200 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø80 Guld LED 250lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 2100K LED Globlampa med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
119 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 Silk LED 140lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa Ø125 Spiral Filament 140lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 140 lm
- Färgtemperatur 1800K
319 kr
/ st
