Nyhet
Globlampa Ø125 LED Smoke 40lm E27 1800K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 40 lm
- Färgtemperatur 1800K
4W 1800K LED Globlampa Ø125 Smoke 40lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Dimbar Globlampa Ø125 LED Smoke 4W 40lm E27 1800K
Calex Pulse M Nantes G125-serien kombinerar konstnärlig design med varm, stämningsfull belysning.
Dessa överdimensionerade globlampor finns i en lyxig guld- eller stilren rökfinish och har en dekorativ flexglödtråd som förvandlar varje lampa till en äkta statement-bit.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 4W |
| Ersätter | ≈10W |
| Ljusflöde | 40 lm |
| Färgtemperatur | 1800K |
| Färg | Rök |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Calex |
| Färgåtergivning | 80 Ra |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 128 mm |
| Höjd | 175 mm |
| Djup | 125 mm |
Liknande produkter
Calex
Globlampa Ø125 LED 75lm E27 NEO Champagne 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 75lm Champagne dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 75 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 Guld LED 120lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa 120lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 120 lm
- Färgtemperatur 1800K
189 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 Guld LED 470lm E27 2100K Dim
Dimbar 5W 2100K LED Globlampa 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2100K
109 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø80 Guld LED 250lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 2100K LED Globlampa med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
119 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 Magneto Titan LED 90lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa Ø125 Magneto Filament 90lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 90 lm
- Färgtemperatur 1800K
129 kr
/ st
