Nyhet
Globlampa Ø80 Guld LED 250lm E27 1800K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
Dimbar 4W 2100K LED Globlampa med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Globlampa Ø80 Guld LED 4W 250lm E27 1800K
Upptäck den perfekta balansen mellan stil och funktionalitet med denna LED-lampa.
Har ett glashölje och förlängd glödtråd, inspirerad av den traditionella glödlampan men förstärkt med modern LED-teknik.
Den gyllene finishen och den unika formen gör den till en perfekt matchning för vintage- eller rustika inredningar.
Denna lampa är kompatibel med de flesta vanliga väggdimmers och erbjuder mångsidig ljusstyrning.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 4W |
| Ersätter | ≈25W |
| Ljusflöde | 250 lm |
| Färgtemperatur | 2100K |
| Färg | Guld |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Calex |
| Färgåtergivning | 80 Ra |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 80 mm |
| Höjd | 120 mm |
| Djup | 80 mm |
Liknande produkter
Calex
Globlampa Ø125 Silk LED 140lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa Ø125 Spiral Filament 140lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 140 lm
- Färgtemperatur 1800K
319 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 LED 200lm E27 NEO Rainbow 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 200lm Rainbow dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈20W
- Ljusflöde 200 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 Silk LED 80lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa Ø125 Spiral Filament 80lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80lm
- Färgtemperatur 1800K
275 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 LED 80lm E27 NEO Rök 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 80lm Titanium dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 Magneto Titan LED 90lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa Ø125 Magneto Filament 90lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 90 lm
- Färgtemperatur 1800K
129 kr
/ st
