Kronljuslampa LED 270lm E14 4000K
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 270 lm
- Färgtemperatur 4000K
2,3W 4000K Kallvit LED Kronljuslampa Filament 270lm med E14 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Kallvit Kronljuslampa LED Filament 2,3W 270lm E14 4000K
Kronljuslampa med LED, klart glas och E14-sockel.
Färgtemperaturen är 4000K vilket gör den utmärkt för belysning vid läsning eller arbete.
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Nej
Färgtemp - Kallvit 4000K
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Kron |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 2,3W |
| Ersätter | ≈25W |
| Ljusflöde | 270 lm |
| Färgtemperatur | 4000K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E14 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | E |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 35 mm |
| Höjd | 98 mm |
| Djup | 35 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E27 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
32 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Soft Glow LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3,2W 2100K LED Kronljuslampa Soft Glow 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
42 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E14 Vita Filament 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Vita Filament 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
41 kr
/ st
Star Trading
Kronljuslampa LED 470lm E27 2700K Dim
Dimbar 4,2W 2700K LED Kronljuslampa Filament 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2700K
34 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E14 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
35 kr
/ st
Nyhet
