Nyhet
Kopplingsdosa / Skyddslåda 62x34mm
62x34mm Dosa med dragavlastning och snabbkopplings plint
Läs mer
Kopplingsdosa / Skyddslåda 62x34mm Svart med dragavlastning
Plastlådan fungerar som isolering och skyddar kontakterna inuti.
Den är också utrustad med två kabelklämmor, en på varje sida, som säkerställer kablarnas säkerhet och stabilitet vid eventuella yttre påfrestningar.
Mått:
Längd: 62 mm
Bredd: 34 mm
Höjd: 21 mm
Kabelarea från 0,75 mm2 till 2,5 mm2
Spänning: 230V
Maximal tillåten omgivningstemperatur 85°C
Specifikation
Egenskaper
| Spänning | 450V |
| Färg | Svart |
| Material | Plast |
| Ledararea | 3-pol 2,5 mm² |
Teknisk information
| Varumärke | Creative Cables |
Mått
| Bredd | 34 mm |
| Längd | 62 mm |
| Höjd | 21 mm |
Liknande produkter
Creative Cables
Archetto Väggfäste + Träbas Svart
Archetto patenterat väggfäste + träbas.
510 kr
/ st
