Kronljuslampa LED 806lm E14 3000K
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 700-850 lm
- Färgtemperatur 3000K
5,9W 3000K LED Kronljuslampa Filament 806lm med E14 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Kronljuslampa LED Filament 5,9W 806lm E14 3000K
Kronljuslampa med LED, klart glas och E14-sockel. Färgtemperaturen är 3000K som ger ett lite vitare ljus.
Ljusstyrkan är 806lm vilket motsvarar 60W glödljus.
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Nej
Färgtemp - Varmvit 3000K
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Kron |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 5,9W |
| Ersätter | ≈60W |
| Ljusflöde | 700-850 lm |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E14 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | D |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 35 mm |
| Höjd | 97 mm |
| Djup | 35 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Kronljuslampa Opalvit LED 250lm E14 2700K Dim
Dimbar 3,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament Opalvit 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
40 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Opalvit LED 806lm E14 3000K
5,9W 3000K LED Kronljuslampa Filament Opalvit 806lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 3000K
49 kr
/ st
Star Trading
Kronljuslampa Vriden LED 250lm E14 2700K Dim
Dimbar 3W 2700K LED Kronljuslampa Vriden Filament 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
32 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E14 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
32 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED Matt 250lm E14 2700K 2-pack
2-pack 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Matt 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
39 kr
/ st
