Kronljuslampa Soft Glow LED 70lm E14 2100K
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈7W
- Ljusflöde 70 lm
- Färgtemperatur 2100K
0,8W 2100K LED Kronljuslampa Soft Glow 70lm med E14 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Kronljuslampa LED Soft Glow 0,8W 70lm E14 2100K
Dekorativ kronljuslampa med klart glas. Den lyser med ett varmt och mjukt sken. Färgtemperaturen är 2100K och lampan har E14-sockel.
Vacker i ljuskronor och lampetter..
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Nej
Färgtemp - Extra varmvit 2100K
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Kron |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 0,8W |
| Ersätter | ≈7W |
| Ljusflöde | 70 lm |
| Färgtemperatur | 2100K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E14 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 35 mm |
| Höjd | 98 mm |
| Djup | 35 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Kronljuslampa Opalvit LED 250lm E14 2700K Dim
Dimbar 3,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament Opalvit 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
40 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa Opalvit LED 806lm E14 3000K
5,9W 3000K LED Kronljuslampa Filament Opalvit 806lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 3000K
49 kr
/ st
Star Trading
Kronljuslampa Vriden LED 250lm E14 2700K Dim
Dimbar 3W 2700K LED Kronljuslampa Vriden Filament 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
32 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED 250lm E14 2700K Dim
Dimbar 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
32 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Kronljuslampa LED Matt 250lm E14 2700K 2-pack
2-pack 2,5W 2700K LED Kronljuslampa Matt 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
39 kr
/ st
