Kvicksilverersättare LED 3200lm E27 4000K
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈220W
- Ljusflöde 3200 lm
- Färgtemperatur 4000K
28W 4000K LED Kvicksilverersättare 3200lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Kvicksilverersättare 28W 3200lm E27 4000K
LED lampa med hög lumen. Ljusfärgen är Natural White, 4000K.
Ersättare för kvicksilverlampor och passar i tex stora utrymmen, på garageuppfarter eller som gångvägsbelysning.
Kan ersätta kvicksilverlampa 80W.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Normal |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 28W |
| Ersätter | ≈220W |
| Ljusflöde | 3200 lm |
| Färgtemperatur | 4000K |
| Färg | Opal |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | E |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 20.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 79 mm |
| Höjd | 178 mm |
| Djup | 79 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Dimbar Globlampa LED E27 95mm Decoled Line 2200K
2W 2200K 95mm Dimbar LED-lampa med klart glas.
- Storlek Ø95
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈16W
- Ljusflöde 150 lm
- Färgtemperatur 2200K
159 kr
/ st
Star Trading
Dimbar LED-lampa E27 286mm Decoled Line 2200K Dimbar
2W 2200K 286mm Dimbar LED-lampa med klart glas.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈16W
- Ljusflöde 150 lm
- Färgtemperatur 2200K
269 kr
/ st
Star Trading
Dimbar Droppformad LED E27 260mm Decoled Line 2200K Dimbar
2W 2200K 260mm Dimbar Droppformad LED-lampa med klart glas.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈16W
- Ljusflöde 150 lm
- Färgtemperatur 2200K
239 kr
/ st
Star Trading
Dimbar Globlampa LED E27 150mm Decoled Line 2200K
2W 2200K 150mm Dimbar LED-lampa med klart glas.
- Storlek Ø150
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈16W
- Ljusflöde 150 lm
- Färgtemperatur 2200K
239 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED 400lm E27 Toppförspeglad Silver 2700K Dim
Dimbar 4,8W 2700K LED Normallampa Toppförspeglad Silver 400lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈35W
- Ljusflöde 400 lm
- Färgtemperatur 2700K
73 kr
/ st
