Lampskärm Harbour emaljerad metall Senapsgul- 38cm
- Storlek Ø380
- Material Metall
Lampskärmen Harbour i emaljerad metall senapsgul för E27-sockel är det perfekta valet för dig som vill ha en belysning med originell och naturlig känsla.
Läs mer
Lampskärm Harbour i emaljerad metall för E27-sockel, diameter 38 cm - Senapsgul
För inomhus och utomhus
Med en diameter på 38 cm och de stora öppningarna runt lamphållaren sprider den ljuset jämnt och skapar en varm och inbjudande atmosfär både inomhus och utomhus.
Den emaljerade senapsgula finishen ger karaktär och originalitet, samtidigt som den säkerställer hållbarhet och enkel rengöring.
Den moderna designen på lampskärmen, kombinerad med den intensiva senapsgula färgen, gör den perfekt för kök med vintagestil, kreativa vardagsrum och verandor med eklektisk stil.
Den vitmålade insidan förstärker ljuset från LED-lampan, skapar en elegant färgkontrast och lyfter fram det scenografiska intrycket av pendeln.
Harbour i senapsgul finish förenar estetik och funktion och blir en inredningsdetalj som verkligen sticker ut.
Kombinera med en LED-lampa med långt eller böjt filament: det varma ljuset framhäver de vintageinspirerade nyanserna i lampskärmen Harbour senapsgul och gör varje rum mer inbjudande och unikt.
OBS! Ljuskälla, kabel och lamphållare ingår EJ.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Lampskärm |
| Färg | Senapsgul |
| Material | Metall |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Varumärke | Creative Cables |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø380 |
| Bredd | 380 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Djup | 380 mm |
Liknande produkter
- Bredd 200 mm
- Färg Beige
- Material Ull
- Bredd 200 mm
- Färg Blå
- Material Ull
- Bredd 200 mm
- Färg Brun
- Material Ull
- Bredd 200 mm
- Färg Mörkgrå
- Material Ull
- Färg Mandarin
- Diameter 200 mm
- Material Tyg
