Globlampa Ø160 Splash Guld LED 1100lm E27 2100K Dim
- Storlek Ø160
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈75W
- Ljusflöde 1100 lm
- Färgtemperatur 2100K
Dimbar 10,5W 2100K LED Globlampa Ø160 Splash Guld 1100lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Globlampa Ø160 Splash Guld LED 10,5W 1100lm E27 2100K
Denna lampan drar verkligen till sig blickar och är ett design statement i sig själva.
Med den klassiska vattendroppsformen kan du inte gå fel eftersom den smälter in väl i varje interiör.
Denna ljuskälla fungerar som bäst med ett enkelt matchande E27-sladdställ.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 10,5W |
| Ersätter | ≈75W |
| Ljusflöde | 1100 lm |
| Färgtemperatur | 2100K |
| Färg | Guld |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Calex |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø160 |
| Bredd | 160 mm |
| Höjd | 328 mm |
| Djup | 160 mm |
Liknande produkter
Calex
Globlampa Ø200 Inception LED 80lm E27 1800K Dim
Dimbar 3,5W 1800K LED Globlampa Ø200 Inception 80lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø200
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 1800K
525 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 Guld LED 470lm E27 2100K Dim
Dimbar 5W 2100K LED Globlampa 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2100K
109 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 LED 75lm E27 NEO Champagne 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 75lm Champagne dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 75 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 LED 70lm E27 NEO Rosa 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K 70lm Rosa dekorationslampa
- Storlek Ø125 mm
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 70 lm
- Färgtemperatur 1800K
349 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 Guld LED 120lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa 120lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 120 lm
- Färgtemperatur 1800K
189 kr
/ st
