Normallampa LED 0,9W E27 Färgade
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 48 kr
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈5W
- Ljusflöde 16 lm (färgade) och 25 lm (opalvit)
- Färgtemperatur 2600K (opalvit)
0,9W Färgade LED Normallampa Plast med E27 sockel för 230V.
Läs mer

Normallampa LED 0,9W E27 Plast Färgade
Lys upp tillvaron med partyslingor! Perfekt lampa till partybelysningen för att skapa feststämning eller julmys. Sortimentet är stort och inkluderar opala och färgade lampor – okrossbara med hölje av polykarbonat.
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Nej
| Effekt | Ljusflöde | Färg | Star Trading |
Ø | L |
| 0,9W | 16 lm | Röd | 356-45-4 | 55 mm | 95 mm |
| 0,9W | 16 lm | Gul | 356-40-4 | 55 mm | 95 mm |
| 0,9W | 16 lm | Grön | 356-43-4 | 55 mm | 95 mm |
| 0,9W | 16 lm | Blå | 356-49-4 | 55 mm | 95 mm |
| 0,9W | 25 lm | Opalvit | 356-48-4 | 55 mm | 96 mm |
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Normal |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 0,9W |
| Ersätter | ≈5W |
| Ljusflöde | 16 lm (färgade) och 25 lm (opalvit) |
| Färgtemperatur | 2600K (opalvit) |
| Färg | Opalvit - Röd - Gul - Grön - Blå |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 55 mm |
| Höjd | 96 mm |
| Djup | 55 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Normallampa Opalvit LED 2452lm E27 2700K Dim
18W 2700K 2452lm Dimbar LED lampa med högt lumen.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈150W
- Ljusflöde 2452 lm
- Färgtemperatur 2700K
115 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED 470lm E27 Vita Filament 2700K Dim
Dimbar 4,5W 2700K LED Normallampa Vita Filament 470lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2700K
42 kr
/ st
Star Trading
Normallampa E27 A60 Rökfärgad One 3-steg dimming
Dekorativ rökfärgad normallampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
85 kr
/ st
Star Trading
Normallampa Opalvit LED 2452lm E27 4000K Dim
Dimbar 18W 4000K LED Normallampa Opalvit 2452lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈150W
- Ljusflöde 2452 lm
- Färgtemperatur 4000K
124 kr
/ st
Star Trading
Normallampa Opalvit LED 2700lm E27 6500K
20W 6500K LED Normallampa Opalvit 2700lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈162W
- Ljusflöde 2700 lm
- Färgtemperatur 6500K
98 kr
/ st
