Nyhet
Pollare Arco 40 2,3W 215lm IP44
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 845 kr
Med sin unika design drar Arco 40 omedelbart blickarna till sig.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Pollare Arco 40 2,3W 215lm från Garden Lights
Med sin unika design drar Arco 40 omedelbart blickarna till sig. Ett varmvitt ljus lyser genom glasringarna så att du kan skapa ännu mer atmosfär i din trädgård på kvällen. Det ger en vacker effekt och gör att du kommer att vilja stanna utomhus för alltid.
Med utbytbar ljuskälla MR16.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Pollare |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 2,3W |
| Ljusflöde | 215 lm |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färg | Svart |
| Material | Aluminium |
Teknisk information
| Sockel | GU5,3 |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 1m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 65 mm |
| Längd | 65 mm |
| Höjd | 408 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Pollare Deva 1,8W 120lm IP44
Lys upp din trädgård på ett djärvt och attraktivt sätt med vår utomhuslampa Deva.
373 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Timer + Skymningssensor 150W IP44
Kompakt timer med skymningssensor för utomhusbelysning.
378 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Pollare Atera 1,8W 120lm IP44
Dekorera din trädgård med denna vackra utomhuslampa som ger din gångväg eller terrass ett riktigt mysigt utseende.
443 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 24W IP44
Transformatorn på 12V - 24W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
247 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 60W IP67
Transformatorn på 12V - 60W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
437 kr
/ st
Nyhet

