Nyhet
Pollare Atera 1,8W 120lm IP44
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 372 kr
Dekorera din trädgård med denna vackra utomhuslampa som ger din gångväg eller terrass ett riktigt mysigt utseende.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Pollare Atera 1,8W 120lm från Garden Lights
Atera uppmuntrar dig att stanna utomhus lite längre. Dekorera din trädgård med denna vackra utomhuslampa som ger din gångväg eller terrass ett riktigt mysigt utseende.
Vill du snabbt njuta av en vacker trädgård? Vänta då inte längre och komplettera din trädgård med vår Atera. Föredrar du en lägre version? Välj då Deva!
Inkl. markspjut.
Ej utbytbar ljuskälla.
Ingår i serien Garden Lights.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Pollare |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1,8W |
| Ljusflöde | 120 lm |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färg | Grå |
| Material | Plast |
Teknisk information
| Sockel | Ej utbytbar |
| Spänning | 12V AC/DC |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Garden Lights |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| Skyddsklass | 3 Behöver ej jordas |
| Koppling | 1,5m kabel + skruvkontakt |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Höjd | 617 mm |
| Bredd | 105 mm |
| Djup | 105 mm |
Liknande produkter
Garden Lights
Pollare Deva 1,8W 120lm IP44
Lys upp din trädgård på ett djärvt och attraktivt sätt med vår utomhuslampa Deva.
373 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 24W IP44
Transformatorn på 12V - 24W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
247 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Timer + Skymningssensor 150W IP44
Kompakt timer med skymningssensor för utomhusbelysning.
378 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Vägglampa Deimos 1W 22lm IP44 Antracit
Montera Deimos på skjulet eller nära verandan och njut av en vackert upplyst trädgård året runt.
324 kr
/ st
Nyhet
Garden Lights
Transformator 60W IP67
Transformatorn på 12V - 60W är stänkskyddad och lämplig för utomhusbruk.
437 kr
/ st
Nyhet

