Spot/Reflektorlampa LED Par56 12V Poollampa RGB
- Dimbar Nej
- Spridningsvinkel 120º
- Färgtemperatur RGB ( Röd/Grön/Blå/Vit)
25W RGB LED Spot/Reflektor Par56 för 12V. Lämplig för t.ex. pooler.
Läs mer
Spot/Reflektorlampa LED Par56 25W RGB Poollampa m. fjärrkontroll för t.ex. pooler
Poollampa med färgad LED belysning som ger ett utmärkt ljus och gör den optimal för swimmingpooler. Designad för att ersätta de traditionella 300W halogen PAR56-lampor som användes tidigare.
Styrs med medföljande fjärrkontroll. OBS! Batteri (A23) medföljer ej.
Dick frågade
för 3 veckor sedan
Om jag styr poollamporna ” Spot/Reflektorlampa LED Par56 12V Poollampa RGB” via extern timer, kommer lamporna tändas per automatik när strömen slås på av timer istället för fjärrkontroll? Kan man också få den aty alltid stara med vitt?
Butiken svarade
Hej!
Ja, du kan använda en timer för att slå av och på lamporna. Då startar de alltid med samma ljus som när den släcktes, så släcker du den med vitt ljus så tänds den med vitt ljus igen.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spot/Reflektor |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 25W |
| Spridningsvinkel | 120º |
| Färgtemperatur | RGB ( Röd/Grön/Blå/Vit) |
| Specialegenskaper | Fjärrkontroll |
Teknisk information
| Sockel | Skruvanslutning |
| Spänning | 12V |
| IP klass | IP68 |
| Omgivningstemperatur | -40° - +60° |
| Medellivslängd | 40.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø177 |
| Bredd | 177 mm |
| Höjd | 97 mm |
| Djup | 177 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 230lm GU10 3000K
2,4W 3000K LED Spot/Reflektor Par16 230lm med GU10 sockel för 230V
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈35W
- Ljusflöde 230 lm
- Spridningsvinkel 36º
- Färgtemperatur 3000K
32 kr
/ st
Ledvance
Spot/Reflektorlampa LED 575lm GU10 3000K Dim
Dimbar 6,1W 3000K LED Ledvance Performance Class Spotlight Par16 575lm med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈80W
- Ljusflöde 575 lm
- Spridningsvinkel 36°
- Färgtemperatur 3000K
95 kr
/ st
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 230lm GU10 4000K
2,4W 4000K Kallvit LED Spot/Reflektor Par16 230lm med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈35W
- Ljusflöde 230 lm
- Spridningsvinkel 36º
- Färgtemperatur 4000K
35 kr
/ st
Star Trading
Spot/Reflektorlampa LED 250lm GU10 2700K
2,4W 2700K LED Spot/Reflektor Par16 250lm med GU10 sockel för 230V
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈35W
- Ljusflöde 250 lm
- Spridningsvinkel 36º
- Färgtemperatur 2700K
32 kr
/ st
Osram
Spot/Reflektorlampa LED 350lm GU10 4000K Dim
Dimbar 4,5W 4000K Kallvit LED Osram Parathom Par16 350lm med GU10 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈50W
- Ljusflöde 350 lm
- Spridningsvinkel 36°
- Färgtemperatur 4000K
59 kr
/ st
