Smart Takfläkt JUST FAN Svart/Trä XL
- Styrning App
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
XL 178cm Smart takfläkt med DC motor inkl. smartmodul.
Läs mer
Smart JUST FAN Takfläkt Ø178cm Svart/Trä XL
JUST FAN är en modern fläkt i industriell stil. Den stiliserade metallramen skapar en slående, formgjuten design. Denna moderna takfläkt är idealisk för ventilation av rum från 28m².
Denna takfläkt har en DC-motor med låg förbrukning och 6 olika hastigheter, 48/64/82/98/114/145 rpm motsvarande 4/6/9/12/17/31W.
Den har även vinter/sommar-funktion (snurrar åt båda hållen) och är även lämplig för snedtak.
Luftflöde: 175,35 m³/min / 6190 CFM
3st stavar medföljer för att få olika höjd:
Stav / Totalhöjd
45cm / 64cm
20cm / 38cm
10cm / 28cm
Inkl. fjärrkontroll.
Styr din fläkt med telefonen istället, ladda ner appen WiZ. Den fungerar med WiFi 2,4 GHz och sedan kan du styra fläkten på samma sätt som med fjärrkontrollen och den är kompatibel med Alexa, Google Assistant och Siri.
Specifikation
Egenskaper
| Styrning | App |
| Belysning | Nej |
| Sommar/Vinter funktion | Ja |
| Färg hus | Svart |
| Färg blad | Valnöt |
| Material hus | Metall |
| Material blad | ABS |
Teknisk information
| Watt | 4-6-9-12-17-31 |
| RPM | 48-64-82-98-114-145 |
| Ljudnivå | 28-28-31-35-40-48 |
| IP klass | IP20 |
| Spänning | 230V |
| Varumärke | Faro |
| Rumsstorlek | 28 to 39 m² |
| Montering taklutning | 18gr |
Mått
| Storlek | XL |
| Bredd | 1780 mm |
| Höjd | 640 mm |
Liknande produkter
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek XL
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
- Styrning Fjärrkontroll
- Storlek M
- Belysning Nej
- Sommar/Vinter funktion Ja
