Startset till Ljusslang LED Kopplingsbar
90cm Kabel IP44
Läs mer
Tillbehör till Ljusslang LED Kopplingsbar
Startset till Ljusslang LED Kopplingsbar
Ljusslang LED är en säker och lättmonterad ljusslang med enkel skruvanslutning.
Ljusslang LED Kopplingsbar finns i tre längder (5m, 10m, 15m, 30m och 50m) och sex olika färger.
Varmvit (3.000°K)
Kallvit (4.000°K)
Dagsljus (6.500°K)
Röd
Grön
Blå
Kopplas enkelt ihop upp till en längd av max 100 meter.
Vid behov kan den kapas men det måste göras vid 1m intervaller.
Efter kapning monteras en avslutningsplugg (finns att köpas separat).
Avkapad bit går inte att ansluta till ett nytt startset.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Ljusslang |
| Dimbar | Nej |
| Kabelfärg | Svart |
Teknisk information
| Total effekt | Max 200W |
| Spänning | 230V |
| Utspänning | 210V DC |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Kanlux |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Längd | 1,5m |
Liknande produkter
Kanlux
Ljusslang LED 50m Varmvit Kopplingsbar
50 meter Varmvit 3000°K
- Total effekt 100W
- Effekt 2,0W/m
- IP klass IP65
- Färgtemperatur 3000°K
2 950 kr
/ st
Kanlux
Ljusslang LED 15m BLÅ Kopplingsbar
15 meter BLÅ
- Total effekt 30W
- Effekt 2,0W/m
- IP klass IP65
885 kr
/ st
Kanlux
Ljusslang LED 15m Varmvit Kopplingsbar
15 meter Varmvit 3.000°K
- Total effekt 30W
- Effekt 2,0W/m
- IP klass IP65
- Färgtemperatur 3.000°K
885 kr
/ st
Kanlux
Ljusslang LED 30m Varmvit Kopplingsbar
30 meter Varmvit 3.000°K
- Total effekt 60W
- Effekt 2,0W/m
- IP klass IP65
- Färgtemperatur 3.000°K
1 770 kr
/ st
Kanlux
Ljusslang LED 30m BLÅ Kopplingsbar
30 meter BLÅ
- Total effekt 60W
- Effekt 2,0W/m
- IP klass IP65
1 770 kr
/ st
