Stavlampa LED 900lm R7s 2700K
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈68W
- Ljusflöde 900 lm
- Färgtemperatur 2700K
8W 2700K LED Stavlampa 900lm med R7s sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Stavlampa LED 8W 900lm R7s 2700K
LED-lampa med R7S-sockel. Den slimmade formen gör att den passar i fler armaturer. Ljuset är behagligt varmvitt och PC-höljet är transparent.
Färgtemperaturen är 2700K.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Stav |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 8W |
| Ersätter | ≈68W |
| Ljusflöde | 900 lm |
| Färgtemperatur | 2700K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | R7s |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | E |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20 - +80° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Höjd | 21 mm |
| Längd | 118 mm |
| Djup | 21 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Stavlampa LED 1521lm R7s 2700K Dim
Dimbar 15W 2700K LED Stavlampa 1521lm med R7s sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈100W
- Ljusflöde 1521 lm
- Färgtemperatur 2700K
147 kr
/ st
Star Trading
Dekorationslampa Ø125 LED Industrial Vintage Amber 220lm E27 2100K Dim
Dimbar 4,5W 2100K LED Dekoration Ø125 Industrial Vintage Amber 220lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 220 lm
- Färgtemperatur 2100K
329 kr
/ st
Star Trading
Dekorationslampa Ø125 LED Industrial Vintage Smoke 50lm E27 2200K Dim
Dimbar 2,5W 2200K LED Dekoration Ø125 Industrial Vintage Smoke 50lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈5W
- Ljusflöde 50 lm
- Färgtemperatur 2200K
305 kr
/ st
Star Trading
Antiklampa Soft Glow Smoke LED 30lm E14 2100K
1,6W 2100K LED Antiklampa Edison Soft Glow Smoke 1,6W 30lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈5W
- Ljusflöde 30 lm
- Färgtemperatur 2100K
43 kr
/ st
Star Trading
Dekorationslampa Ø125 LED Industrial Vintage Smoke 45lm E27 2200K Dim
Dimbar 1,7W 2200K LED Dekoration Ø125 Industrial Vintage Smoke 45lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø125
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈5W
- Ljusflöde 45 lm
- Färgtemperatur 2200K
342 kr
/ st
