Nyhet
Vägglampa YALTE 60cm 8W 350lm 3000K Svart
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 325 kr
- Sockel Inbyggd ljuskälla
- Effekt 8W
- IP klass IP54
- Färg Svart
- Material Aluminium
60cm 8W 350lm 3000K Vägglampa utomhus YALTE IP54 Svart
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Vägglampa YALTE 60cm 8W 350lm 3000K Svart
Kanlux YALTE är en modern fasadarmatur med minimalistisk design och ett brett användningsområde.
Lämpliga för användning utomhus på fasaden eller inomhus vägg i badrum.
Tillverkade av aluminium och lampskärm i polykarbonat.
330° och ljusjusteringen möjliggör exakt inställning av belysningsvinkeln.
IP54-klassningen ger skydd mot vatten och damm.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Vägglampa |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 8W |
| Färg | Svart |
| Material | Aluminium |
Teknisk information
| Sockel | Inbyggd ljuskälla |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP54 |
| Varumärke | Kanlux |
| Skyddsklass | I |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø600 |
| Bredd | 45 mm |
| Höjd | 600 mm |
| Djup | 80 mm |
Liknande produkter
Kanlux
Vägglampa Zevi 1xGU10 Antracit
1XGU10 Vägglampa utomhus IP54 Antracit
- Sockel GU10
- Effekt Max 1x10W LED
- IP klass IP54
- Färg Antracit
- Material Aluminium
325 kr
/ st
Kanlux
Vägglampa Zevi 2xGU10 Antracit
2XGU10 Vägglampa utomhus iP54 Antracit
- Sockel GU10
- Effekt Max 2x10W LED
- IP klass IP54
- Färg Antracit
- Material Aluminium
375 kr
/ st
Kanlux
Vägglampa Zevi 1xGU10 Svart
1XGU10 Vägglampa utomhus IP54 Svart
- Sockel GU10
- Effekt Max 1x10W LED
- IP klass IP54
- Färg Svart
- Material Aluminium
325 kr
/ st
Kanlux
Vägglampa Zevi 2xGU10 med ljusfönster Antracit
2XGU10 Vägglampa utomhus med extra ljusfönster IP54 Antracit
- Sockel GU10
- Effekt Max 2x10W LED
- IP klass IP54
- Färg Antracit
- Material Aluminium
395 kr
/ st
Kanlux
Vägglampa Zevi 2xGU10 med ljusfönster Svart
2XGU10 Vägglampa utomhus med extra ljusfönster IP54 Svart
- Sockel GU10
- Effekt Max 2x10W LED
- IP klass IP54
- Färg Svart
- Material Aluminium
395 kr
/ st
