Nyhet
Wago 221-415 5-Pol Kopplingsklämma 4 mm²
Wago 221 kopplingsklämma är enkel att använda. Öppna spaken, sätt i ledaren och stäng spaken igen.
Klämmorna finns i 2-, 3- och 5-poliga modeller, så du kan välja det som passar ditt behov.
De passar ledare från 0,14 till 4 mm² och fungerar med EQ-, FQ- och RQ-ledare.
Wagos kopplingsklämmor gör installationen snabbare och säkrare. De klarar även större ledararea, vilket är bra vid längre kabeldragningar.
För enklare montering kan klämmorna även fästas på en monteringsskena enligt standard.
Utrustad med dubbla hål för testmätning.
Specifikation
Egenskaper
| Spänning | 450V |
| Färg | Transparant |
| Material | Plast |
| Ledararea | 0,2-4,0 mm² |
Teknisk information
| Varumärke | Wago |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Djup | 18,6 mm |
| Bredd | 30,0 mm |
| Höjd | 8,4 mm |
Liknande produkter
Creative Cables
Kopplingsdosa / Skyddslåda 62x34mm
62x34mm Dosa med dragavlastning och snabbkopplings plint
59 kr
/ st
Nyhet
Malmbergs
Flexrör Ø20mm Speed Halogenfritt
Lågfriktionsrör som är mycket lättarbetat med en utjämnande och behandlad insida.
12 kr
/ m
