Antiklampa Amber LED 250lm E14 2100K Dim
- Dimbar Ja
- Effekt 3,5W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
Dimbar 3,5W 2100K LED Antiklampa Edison Amber 250lm med E14 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Antiklampa LED Edison Amber 3,5W 250lm E14 2100K
Decoration LED-lampa med amberfärgat glas som lyser med ett varmt, behagligt sken.
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Ja
Färgtemp - Extra varmvit 2100K
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Antik |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 3,5W |
| Ersätter | ≈25W |
| Ljusflöde | 250 lm |
| Färgtemperatur | 2100K |
| Färg | Amber |
Teknisk information
| Sockel | E14 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 48 mm |
| Höjd | 120 mm |
| Djup | 48 mm |
Liknande produkter
Calex
Kronljuslampa Amber LED 65lm E14 1800K Dim
Dimbar 2,3W 1800K Amber LED Kronljuslampa 65lm E14 1800K
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈7W
- Ljusflöde 65 lm
- Färgtemperatur 1800K
89 kr
/ st
Calex
Kronljuslampa LED 200lm Böjd topp E14 2700K
2,0W 2700K LED Kronljuslampa Filament med böjd topp 200lm med E14 sockel.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈20W
- Ljusflöde 200 lm
- Färgtemperatur 2700K
39 kr
/ st
Calex
Kronljuslampa LED 250lm Böjd topp E14 2700K Dim
Dimbar 3,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament med böjd topp 250lm med E14 sockel.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
45 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø220 LED Boden Multi 40lm E27 2000K Dim
Dimbar 4W 2000K LED Globlampa Ø220 Boden Multi 40lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø220
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈5W
- Ljusflöde 40 lm
- Färgtemperatur 2000K
529 kr
/ st
Calex
Dekorationslampa Ø188 Vienna Titanium LED 80lm E27 2200K Dim
Dimbar 6W 2200K LED Dekorationslampa Ø188 Vienna Titanium 80lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø188
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 2200K
445 kr
/ st
