Kronljuslampa LED 250lm Böjd topp E14 2700K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2700K
Dimbar 3,5W 2700K LED Kronljuslampa Filament med böjd topp 250lm med E14 sockel.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Kronljuslampa LED Filament med böjd topp 3,5W 250lm E14 2700K
LED kronljuslampa med klart glas och E14 sockel. Lampans färgtemperatur är 2700K.
Glaset har en vackert svängd topp och den passar utmärkt i takkronor och vägglampetter.
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Ja
Färgtemp - Varmvit 2700K
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Kron |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 3,5W |
| Ersätter | ≈25W |
| Ljusflöde | 250 lm |
| Färgtemperatur | 2700K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E14 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Calex |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 35 mm |
| Höjd | 120 mm |
| Djup | 35 mm |
Liknande produkter
Calex
Antiklampa Amber LED 250lm E14 2100K Dim
Dimbar 3,5W 2100K LED Antiklampa Edison Amber 250lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Effekt 3,5W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
59 kr
/ st
Calex
Kronljuslampa Amber LED 65lm E14 1800K Dim
Dimbar 2,3W 1800K Amber LED Kronljuslampa 65lm E14 1800K
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈7W
- Ljusflöde 65 lm
- Färgtemperatur 1800K
89 kr
/ st
Calex
Kronljuslampa LED 200lm Böjd topp E14 2700K
2,0W 2700K LED Kronljuslampa Filament med böjd topp 200lm med E14 sockel.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈20W
- Ljusflöde 200 lm
- Färgtemperatur 2700K
39 kr
/ st
Calex
Dekorationslampa Ø150 Sundsvall Klar/Titanium LED 100lm E27 2200K Dim
895 kr
495 kr
/ st
Dimbar 3W 2200K LED Dekorationslampa Ø150 Fusion Sundsvall Klar/Titanium 100lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø150
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 100 lm
- Färgtemperatur 2200K
-45%
Calex
Globlampa Ø95 Nora Blå LED 80lm E27 2700K Dim
Dimbar 4W 2700K LED Globlampa Ø95 Nora Blå 80lm med E27 sockel för 230V.
- Storlek Ø95
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 2700K
149 kr
/ st
