Globlampa Ø125 LED Spiral 270lm E27 2100K 3-stegs dimming
- Storlek Ø125
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈28W
- Ljusflöde 68/135/270 lm
- Färgtemperatur 2100K
3-stegs dimbar 4W 2100K LED Globlampa Ø125 Spiral med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Globlampa Ø125 LED Spiral 4W 270lm E27 2100K 3-stegs dimming
Dimra dina lampor utan en separat dimmer genom att helt enkel slå av och på strömbrytaren.
Lampa med 3-stegs klickdimring med minnesfunktion! Ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren. Välj mellan 68lm, 135lm eller 270lm. Startar på senast använda ljusstyrkan.
Ljusfärgen är 2100K och sockeln är E27.
Dessa lampor är inte kompatibla med externa dimrar.
Mer information om 3-stegsdimming
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | 3-stegs dim |
| Effekt | 4W |
| Ersätter | ≈28W |
| Ljusflöde | 68/135/270 lm |
| Färgtemperatur | 2100K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø125 |
| Bredd | 125 mm |
| Höjd | 179 mm |
| Djup | 125 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Globlampa E27 G95 Rökfärgad One 3-stegs dimming
95mm Dekorativ rökfärgad G95-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø95
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
115 kr
/ st
Star Trading
Globlampa E27 G80 Rökfärgad One 3-stegs dimming
80mm Dekorativ rökfärgad G80-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø80
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
99 kr
/ st
Star Trading
Globlampa E27 G80 Amber One 3-stegs dimming
80mm Dekorativ amberfärgad G80-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø80
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 20 lm / 50 lm / 100 lm
- Färgtemperatur 1800K
99 kr
/ st
Star Trading
Globlampa E27 G95 Amber One 3-stegs dimming
95mm Dekorativ amberfärgad G95-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø95
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 20 lm / 50 lm / 100 lm
- Färgtemperatur 1800K
115 kr
/ st
Star Trading
Globlampa Ø95 LED 806lm E27 Vita Filament 2700K Dim
Dimbar 7W 2700K LED Globlampa Ø95 Vita Filament 806lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 2700K
75 kr
/ st
