Normallampa Soft Glow LED 700lm E27 2100K 3-step dimming
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈55W
- Ljusflöde 70/350/700 lm
- Färgtemperatur 2100K
3-stegs dimbar 6,5W 2100K LED Normallampa Soft Glow med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Normallampa LED Soft Glow 6,5W 700lm E27 2100K 3-stegs dimming
Lampa med 3-stegs klickdimring! Ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren. Välj mellan 70lm, 350lm eller 700lm.
Ljusfärgen är 2100K och den har E27-sockel. Startar alltid på senast använda ljusstyrka.
Dessa lampor är inte kompatibla med externa dimrar.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Normal |
| Dimbar | 3-stegs dim |
| Effekt | 6,5W |
| Ersätter | ≈55W |
| Ljusflöde | 70/350/700 lm |
| Färgtemperatur | 2100K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra 80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 60 mm |
| Höjd | 107 mm |
| Djup | 60 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Normallampa LED 806lm E27 Vita Filament 2700K Dim
Dimbar 7W 2700K LED Normallampa Vita Filament 806lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 2700K
48 kr
/ st
Star Trading
Normallampa Opalvit LED 2452lm E27 4000K Dim
Dimbar 18W 4000K LED Normallampa Opalvit 2452lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈150W
- Ljusflöde 2452 lm
- Färgtemperatur 4000K
124 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED 470lm E27 3000K Energiklass A
2,2W 3000K LED Normallampa 470lm Energiklass A med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 3000K
57 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa LED 806lm E27 3000K Energiklass A
3,8W 3000K LED Normallampa 806lm Energiklass A med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 3000K
75 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa LED Matt 806lm E27 2700K 2-pack
2-pack 7,0W 2700K LED Normallampa Matt 806lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 2700K
49 kr
/ st
