Rörlampa Soft Glow LED 150lm E14 2200K Dim
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 150 lm
- Färgtemperatur 2200K
Dimbar 2,5W 2200K LED Rörlampa Soft Glow 150lm med E14 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Dimbar Rörlampa LED Soft Glow 2,5W 150lm E14 2200K
Tubformad ljuskälla med LED och E14-sockel. Den har klart glas och är perfekt för tavelbelysning med sin höga färgåtergivning, RA90.
Den är dimmerkompatibel, enkel att justera för att få önskad ljusnivå.
Hans Fransson frågade
för 1 år sedan
Är det ett gulaktigt sken på denna rörlampa
Butiken svarade
Hej!
Ja, det är extra varmvitt.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Rör |
| Dimbar | Ja |
| Effekt | 2,5W |
| Ersätter | ≈15W |
| Ljusflöde | 150 lm |
| Färgtemperatur | 2200K |
| Färg | Klar |
Teknisk information
| Sockel | E14 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | G |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra90 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 20 mm |
| Höjd | 115 mm |
| Djup | 20 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Flame Lamp LED 3W 80lm E27 Gravity
LED Lampa Flame Lamp 3W Gravity med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 1600K
119 kr
/ st
Star Trading
Tublampa Opalvit LED 810lm E27 3000K
7W 3000K LED Tublampa Opalvit 810lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 810 lm
- Färgtemperatur 3000K
68 kr
/ st
Star Trading
Rörlampa T25 Filament LED 470lm E14 2700K Dim
Dimbar 4,2W 2700K LED Rörlampa T25 Filament 470lm med E14 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2700K
42 kr
/ st
Star Trading
Rörlampa T30 Opal LED 245lm E27 3000K Dim
Dimbar 4W 3000K LED Rörlampa T30 Opal med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 245 lm
- Färgtemperatur 3000K
139 kr
/ st
Star Trading
Rörlampa T30 Amber Soft Glow LED 200lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Rörlampa T30 Amber Soft Glow med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈20W
- Ljusflöde 200 lm
- Färgtemperatur 1800K
115 kr
/ st
