Globlampa Ø95 LED Soft Glow Amber 80lm E27 2000K
- Storlek Ø95
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈8W
- Ljusflöde 80 lm
- Färgtemperatur 2000K
0,75W 2000K LED Globlampa Ø95 Soft Glow Amber 80lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Globlampa Ø80 LED Soft Glow Amber 0,75W 80lm E27 2000K
Decoration LED-lampa med amberfärgat glas som ger varmvitt sken. Lampan har en E27-sockel.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Glob |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 0,75W |
| Ersätter | ≈8W |
| Ljusflöde | 80 lm |
| Färgtemperatur | 2000K |
| Färg | Amber |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +40° |
| Medellivslängd | 25.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø95 |
| Bredd | 95 mm |
| Höjd | 145 mm |
| Djup | 95 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Dimbar Globlampa LED E27 95mm Decoled Line 2200K
2W 2200K 95mm Dimbar LED-lampa med klart glas.
- Storlek Ø95
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈16W
- Ljusflöde 150 lm
- Färgtemperatur 2200K
159 kr
/ st
Star Trading
LED-lampa E27 G125 Decoled Metal 3-stegs dimming Rund
Läcker LED-lampa med guldfärgad metall.
- Storlek Ø125
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈20W
- Ljusflöde 180 lm
- Färgtemperatur 1800K
239 kr
/ st
Star Trading
Globlampa E27 G80 Rökfärgad One 3-stegs dimming
80mm Dekorativ rökfärgad G80-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø80
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
99 kr
/ st
Star Trading
Dimbar Globlampa LED E27 150mm Decoled Line 2200K
2W 2200K 150mm Dimbar LED-lampa med klart glas.
- Storlek Ø150
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈16W
- Ljusflöde 150 lm
- Färgtemperatur 2200K
239 kr
/ st
Star Trading
Globlampa E27 G95 Amber One 3-stegs dimming
95mm Dekorativ amberfärgad G95-lampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Storlek Ø95
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 20 lm / 50 lm / 100 lm
- Färgtemperatur 1800K
115 kr
/ st
