Lampskärm Harbour emaljerad metall Grön - 38cm OUTLET
- Storlek Ø380
- Material Metall
Lampskärmen Harbour i emaljerad metall grön för E27-sockel är det perfekta valet för dig som vill ha en belysning med originell och naturlig känsla.
Läs mer
Lampskärm Harbour i emaljerad metall för E27-sockel, diameter 38cm - Grön
Avskavd färg på kanten - se bild.
För inomhus och utomhus
Med en diameter på 38 cm och de stora öppningarna runt lamphållaren ger den en jämn ljusspridning och skapar en varm och inbjudande atmosfär både inne och ute. Den gröna emaljerade ytan ger inte bara en distinkt färgklick utan garanterar också hållbarhet och enkel skötsel.
Den moderna designen kombinerat med den gröna finishen gör den särskilt lämplig för sociala kök, vintageinspirerade vardagsrum eller trädgårdar med en naturlig och avslappnad stil.
Den vitmålade insidan förstärker LED-lampans ljusstyrka, vilket förhöjer ljuseffekten och skapar en elegant färgkontrast.
Tack vare sin mångsidighet blir lampskärmen Harbour grön en inredningsdetalj som förenar estetik och funktionalitet.
För att komplettera upphängningen, kombinera den med en LED-lampa med långt eller böjt filament: det varma ljuset kommer att framhäva nyanserna i den emaljerade gröna ytan och lyfta fram den unika stilen hos denna lampskärm.
OBS! Ljuskälla, kabel och lamphållare ingår EJ.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Lampskärm |
| Färg | Grön |
| Material | Metall |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Varumärke | Creative Cables |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø380 |
| Bredd | 380 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Djup | 380 mm |
Liknande produkter
- Färg Mandarin
- Diameter 200 mm
- Material Tyg
- Bredd 200 mm
- Färg Brun
- Material Ull
- Bredd 200 mm
- Färg Beige
- Material Ull
- Bredd 200 mm
- Färg Blå
- Material Ull
- Bredd 200 mm
- Färg Askgrå
- Material Tyg
