-20%
Markspot Optica 1W 90lm LightsOn Garden Plug & Play
Lägsta pris senaste 30 dagarna: 316 kr
- Effekt 1W
- Färgtemperatur 3000K
- Material Aluminium
1W 90lm 3000K Markspot Optica från LightsOn Garden Plug & Play
Läs mer
Pollare Saturnus 90cm silver 3W 250lm från LightsOn Garden Plug & Play
Optica är en nätt liten lampa som passar mindre träd och buskar eller där du vill belysa enskilda objekt, så som ett konstverk eller en vattenspegel.
Lampan har en smal spridning vilket gör att ljuset blir fokuserat. Ju närmare du sätter lampan desto tydligare blir ljuset. Önskar du mjukare ljus placerar du lampan längre ifrån objektet.
Specifikationer:
• 12 volt AC
• 1 watt LED (Integrerad ljuskälla)
• 90 lumen
• IP44
• Smal spridning (15°)
• Varmvitt ljus (3000°K)
• Borstad aluminium
• 70 cm gummikabel
OBS! Glöm ej komplettera med transformator, kablar och kontakter.
Ingår i serien LightsOn Garden Plug & Play
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spot |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 1W |
| Ljusflöde | 90 lm |
| Färgtemperatur | 3000K |
| Färg | Silver |
| Antal lampor | 1 |
| Material | Aluminium |
Teknisk information
| Sockel | Integrerad |
| Spänning | 12V |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | LightsOn Garden |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Storlek | Ø35 |
| Bredd | 34 mm |
| Höjd | 420 mm |
| Djup | 34 mm |
Liknande produkter
LightsOn
Decklights Dexter Silver 5-pack LightsOn Garden Plug & Play
0,5W 20lm 3000K. Dexter är en elegant liten decklight i aluminium för infällning i trädäck eller stensättning.
- Effekt 0,5W
- Ljusflöde 20 lm
- Färgtemperatur 3000K
575 kr
/ frp
LightsOn
Golvlampa Sofy 140cm 8W Dim LightsOn Garden Plug & Play
1 695 kr
1 356 kr
/ st
Dimbar 8W 870lm 2700K Golvlampa Mörkgrå från LightsOn Garden Plug & Play
- Dimbar Ja
- Effekt 8W
- Ljusflöde 870 lm
- Färgtemperatur 2700K
REA
LightsOn
Bländskydd till Luna serien LightsOn Garden Plug & Play
Ett praktiskt bländskydd i mörkgrå aluminium som passar Luna-serien.
48 kr
/ st
LightsOn
Vägglampa Wally Antacit 2x5W LightsOn Garden Plug & Play
589 kr
471,2 kr
/ st
2x5W 2x350lm 3000K Vägglampa Wally från LightsOn Garden Plug & Play
- Effekt 2X5W
- Ljusflöde 2x350 lm
- Färgtemperatur 3000K
- Material Aluminium
REA
LightsOn
Markspot Stella 6W LightsOn Garden Plug & Play
525 kr
420 kr
/ st
6W 560lm 3000K Markspot Stella från LightsOn Garden Plug & Play
- Effekt 6W
- Ljusflöde 560 lm
- Färgtemperatur 3000K
REA
