Ljusslinga Jutta Utomhus påbyggnadsbar
- Färgtemperatur 2700K
- Timer 6 h på, 18 h av, repeterande
Slinga med dekorativ kabel klädd med beige juteväv, för utomhusbruk.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Ljusslinga Jutta Utomhus påbyggnadsbar
Partyslinga med dekorativ kabel klädd med beige juteväv. 10 covers med varmvit LED ger ett behagligt och fint ljussken i din trädgård, på altanen eller på uteplatsen.
Härlig ljusslinga att inreda med till vardags och fest.
Kopplingsbar med max 3 st slingor av artikel 476-90, ljusskenet går då ner något i styrka.
Transformatorn som är IP44 klassad, har inbyggd timer, timerfunktionen är på när knappen på transformatorn lyser grönt, för att justera av och på, tryck ner knappen 3-4-sekunder.
Anna Skotte frågade
för 1 månad sedan
Kan man använda, den utan timerfunktionen?
Butiken svarade
Hej!
Ja, du kan sätta på och av timerfunktionen på en knapp på transformatorn.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Ljusslinga |
| Dimbar | Nej |
| Antal lampor | 10 |
| Effekt | 3W |
| Ljusflöde | 470 lm |
| Färgtemperatur | 2700K |
| Färg | Beige |
| Kabelfärg | Beige textil |
| Specialegenskaper | Timer |
| Timer | 6 h på, 18 h av, repeterande |
Teknisk information
| Total effekt | 3W |
| Typ av ljuskälla | LED |
| Spänning | 230V |
| Transformator | 24V DC 3,6W IP44 Schuko-kontakt |
| Strömbrytare | Integrerad |
| Energimärkning | D |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra85 |
| Medellivslängd | 7.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Längd | 450 cm |
| Bredd | 6 cm |
| Höjd | 10 cm |
| Anslutningskabelns längd | 500 cm |
| Avstånd mellan lampor | 45 cm |
Liknande produkter
Star Trading
Reservlampa Selecta LED, 2-pack
2-pack E12 ljuskälla. Med filament och klart hölje.
- Dimbar Nej
- Ljusflöde 50 lm
- Färgtemperatur 2.700ºK
29 kr
/ frp
Star Trading
Ljusslinga Woodworks LED
Dekorativ ljusslinga med vita renhuvuden i trä.
- Färgtemperatur Varmvit
89 kr
/ st
Star Trading
Ljusslinga Mirrola LED
Fin dekorationsslinga med 10 LED-ljus-hjärtan med spegeleffekt.
- Färgtemperatur Varmvit
89 kr
/ st
Star Trading
Ljusslinga Selecta LED 7m
Vår serie av slingor med utbytbara LED finns i två längder.
- Färgtemperatur 2.700ºK
446 kr
/ st
