Ljusslinga Selecta LED 7m
- Färgtemperatur 2.700ºK
Vår serie av slingor med utbytbara LED finns i två längder.
Läs mer
Ljusslinga Selecta LED 7m
Vår serie av slingor med utbytbara LED finns i två längder. Slingan med 10 LED är ca 7 m lång och slingan med 18 LED drygt 13,5m lång. Ljuskällan är i LED Filament och ger ett snyggt varmvitt sken. Transparent hölje i A60 storlek som även finns som reservdel. Perfekt dekoration till vardags och fest. Timerfunktion i transformatorn. En styck reservlampa medföljer i förpackningen.
Sofie frågade
för 6 månader sedan
Vilken är den totala kabellängden?
Butiken svarade
Hej!
Ljusslingan är 7,2m lång och anslutningskabeln 5m, så den totala kabellängden är 12,2m.
Specifikation
Egenskaper
| Dimbar | Nej |
| Antal lampor | 10 |
| Effekt | 0,42W |
| Ljusflöde | 50 lm |
| Färgtemperatur | 2.700ºK |
| Färg | Klar |
| Kabelfärg | Svart |
Teknisk information
| Sockel | E12 |
| Total effekt | 4,5W |
| Typ av ljuskälla | LED |
| Spänning | 12V |
| Transformator | 12V DC 9W IP44 Schuko-kontakt |
| Strömbrytare | Integrerad |
| Timer | 6 h på, 18 h av, repeterande |
| IP klass | IP44 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra 83 |
| Medellivslängd | 10 000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Längd | 720 cm |
| Bredd | 12 cm |
| Höjd | 6 cm |
| Anslutningskabelns längd | 500 cm |
| Avstånd mellan lampor | 80 cm |
Liknande produkter
Star Trading
Ljusslinga Bolla Klar med ljuspunkter på kabeln
Ljusslinga för utomhusbruk med 20 st klara glober. Mellan varje glob finns ytterligare 2 ljuspunkter på kabeln.
279 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Ljusslinga Circus Nevada med rinnande ljuseffekt
Ljusslinga för utomhusbruk, 10 st klara glober som är 8 cm i diameter med en filamentstav med rinnande ljuseffekt.
359 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Ljusslinga Dew Drops 96 Flower Vit
Vacker batteridriven ljusslinga med 96 LED dew drops med kallvitt ljus fördelade på 8 blommor.
145 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Ljusslinga Bolla Multi med ljuspunkter på kabeln
Ljusslinga för utomhusbruk med 20 st klara glober. Mellan varje glob finns ytterligare 2 ljuspunkter på kabeln.
279 kr
/ st
Nyhet
