Mini LED 210lm E27 2200K 3-stegs dimming
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈24W
- Ljusflöde 210 lm
- Färgtemperatur 2200K
3-stegs dimming Minilampa 3,5W 210lm 2200K LED E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Mini LED 3,5W 210lm E27 2200K 3-stegs dimming
Förbättra ditt utrymme med denna populära mini LED-lampa med en E27-koppling. Den senaste LED-tekniken säkerställer också garanterade energibesparingar.
Med sin unika 3-stegs dimningsfunktion ger denna ljuskälla oöverträffad flexibilitet. Ett enkelt klick på strömbrytaren gör att du enkelt kan justera ljusstyrkan.
Skapa den perfekta miljön för alla tillfällen, oavsett om det är en intim middag med levande ljus eller en livlig fest med vänner.
Steg 1: 210 Lumen - 3,5W
Steg 2: 100 Lumen - 2,0W
Steg 3: 25 Lumen - 0,9W
Mer information om 3-stegsdimming
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spott |
| Dimbar | 3-stegs dim |
| Effekt | 3,5W |
| Ersätter | ≈24W |
| Ljusflöde | 210 lm |
| Färgtemperatur | 2200K |
| Färg | Svart |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Calex |
| Färgåtergivning | 80 Ra |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 30 mm |
| Höjd | 45 mm |
| Djup | 30 mm |
Liknande produkter
Calex
Spot/Reflektorlampa LED 400lm GU10 2700K Dim
Dimbar helsvart 4,5W 2700K LED Spot/Reflektor Par16 446lm med GU10 sockel för 230V.
- Färgtemperatur 2700K
48 kr
/ st
Calex
Spot/Reflektorlampa LED 320lm GU10 2700K Ljussensor
Ljussensor 4W 2700K LED Spot/Reflektor 90º Par16 320lm med GU10 sockel för 230V.
- Färgtemperatur 2700K
85 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø80 Guld LED 250lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 2100K LED Globlampa med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 250 lm
- Färgtemperatur 2100K
119 kr
/ st
Calex
Globlampa Ø125 Guld LED 120lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 1800K LED Globlampa 120lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 120 lm
- Färgtemperatur 1800K
189 kr
/ st
Calex
Normallampa LED Ljussensor 470lm E27 2700K
4W 2700K LED A60 470lm med ljussensor och E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2700K
95 kr
/ st
