Spot/Reflektorlampa LED 320lm GU10 2700K Ljussensor
- Färgtemperatur 2700K
Ljussensor 4W 2700K LED Spot/Reflektor 90º Par16 320lm med GU10 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Ljussensor Spot/Reflektorlampa LED Par16 4W 320lm GU10 2700K Svart
LED Spotlight med varmvitt sken. Färgtemperaturen är 2700K och spridningsvinkeln är 90°.
Med inbyggd ljussensor tänds denna spotlight automatiskt när det blir mörkt och släcks igen när det blir ljust.
Stefan frågade
för 10 månader sedan
Kan jag använda denna utomhus?
Butiken svarade
Hej!
Ja, om den sitter i en armatur som är gjord för utomhusbruk så ska det funka.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Spot/Reflektor |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 4,0W |
| Ersätter | ≈40W |
| Ljusflöde | 320 lm |
| Spridningsvinkel | 36º |
| Färgtemperatur | 2700K |
| Färg | Svart |
Teknisk information
| Sockel | GU10 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Calex |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| Specialegenskaper | Ljussensor |
Mått
| Storlek | Ø50 |
| Bredd | 50mm |
| Höjd | 54mm |
| Djup | 50mm |
Liknande produkter
Calex
Spot/Reflektorlampa LED 400lm GU10 2700K Dim
Dimbar helsvart 4,5W 2700K LED Spot/Reflektor Par16 446lm med GU10 sockel för 230V.
- Färgtemperatur 2700K
48 kr
/ st
Calex
Mini LED 210lm E27 2200K 3-stegs dimming
3-stegs dimming Minilampa 3,5W 210lm 2200K LED E27 sockel för 230V.
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈24W
- Ljusflöde 210 lm
- Färgtemperatur 2200K
105 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø110 LED Smoke 40lm E27 1800K Dim
4W 1800K LED lampa, E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 40 lm
- Färgtemperatur 1800K
275 kr
/ st
Nyhet
Calex
Globlampa Ø125 LED Opal Papyrus 220lm E27 1800K Dim
4W 1800K 220lm Globlampa Opal med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈25W
- Ljusflöde 220 lm
- Färgtemperatur 1800K
219 kr
/ st
Nyhet
Calex
Normallampa Amber LED 120lm E27 1800K Dim
Dimbar 4W 120lm 1800K LED Normallampa Amber med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈15W
- Ljusflöde 120 lm
- Färgtemperatur 1800K
119 kr
/ st
Nyhet
