Normallampa Opalvit LED rörelsesensor 470lm E27 2700K
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈40W
- Ljusflöde 470 lm
- Färgtemperatur 2700K
4,8W 2700K LED Normallampa Opalvit 470lm med rörelsesensor och E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Normallampa Opalvit LED rörelsesensor 4,8W 470lm E27 2700K
Denna normallampa tänds av rörelse när ljuset är under 10-20lux. Sensorn känner rörelse på 5-8m distans beroende på placering. Lyser i ca 30-40 sekunder.
Denna ljuskälla kan ha konstant sken också, detta uppnås genom att bryta strömmen och sedan slå på strömmen med någon sekunds intervall. För att nollställa bryt strömmen och låt vara av minst 15 sekunder. Slå sedan på strömmen igen.
Sören Fogdenius frågade
för 1 år sedan
Lampan är tänkt att använas utomhus i en armatur med vit glasglob. Lampan kommer att monteras med globen nedåt.
Butiken svarade
Hej!
Det ska inte vara några problem, den ska funka ändå.
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Normal |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 4,8W |
| Ersätter | ≈40W |
| Ljusflöde | 470 lm |
| Färgtemperatur | 2700K |
| Färg | Opal |
| Specialegenskaper | Rörelsesensor |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | F |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -20° - +50° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 60 mm |
| Höjd | 108 mm |
| Djup | 60 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Antiklampa Filament Opal LED 600lm E27 2700K 3-step dimming
3-stegs dimbar 6,5W 2700K LED Normallampa Filament Opal med E27 sockel för 230V.
- Dimbar 3-stegs dim med minne
- Ersätter ≈48W
- Ljusflöde 60/300/600 lm
- Färgtemperatur 2700K
64 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa E27 A60 Rökfärgad One 3-steg dimming
Dekorativ rökfärgad normallampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
85 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED Filament Opal 1055lm E27 4000K Dim
Dimbar 9W 4000K LED Normallampa Filament Opal 1055lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈75W
- Ljusflöde 1055 lm
- Färgtemperatur 4000K
64 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa E27 A60 Amber One 3-stegs dimming
Dekorativ amberfärgad normallampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈10W
- Ljusflöde 20 lm / 50 lm / 100 lm
- Färgtemperatur 1800K
85 kr
/ st
Star Trading
Normallampa LED 806lm E27 3000K Energiklass A
3,8W 3000K LED Normallampa 806lm Energiklass A med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 3000K
75 kr
/ st
Nyhet
