Normallampa Opalvit LED 2700lm E27 6500K
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈162W
- Ljusflöde 2700 lm
- Färgtemperatur 6500K
20W 6500K LED Normallampa Opalvit 2700lm med E27 sockel för 230V.
Läs mer
Energiklass
Produktinformationsblad
Normallampa Opalvit LED 20W 2700lm E27 6500K
LED lampa med högt lumen. Ljusfärgen är Daylight, 6500K.
Passar i tex stora utrymmen, på garageuppfarter eller som gångvägsbelysning.
Livslängd - 15.000 tim
Dimbar - Nej
Färgtemp - Dagsljus 6500K
Specifikation
Egenskaper
| Lamptyp | Normal |
| Dimbar | Nej |
| Effekt | 20W |
| Ersätter | ≈162W |
| Ljusflöde | 2700 lm |
| Färgtemperatur | 6500K |
| Färg | Opal |
Teknisk information
| Sockel | E27 |
| Spänning | 230V |
| Energimärkning | D |
| IP klass | IP20 |
| Varumärke | Star Trading |
| Färgåtergivning | Ra80 |
| Omgivningstemperatur | -15° - +45° |
| Medellivslängd | 15.000 tim |
| CE-märkt | Ja |
Mått
| Bredd | 80 mm |
| Höjd | 138 mm |
| Djup | 80 mm |
Liknande produkter
Star Trading
Normallampa E27 A60 Rökfärgad One 3-steg dimming
Dekorativ rökfärgad normallampa med 3-stegs klickdimring, ljusstyrkan ändras enkelt genom slå av och på strömbrytaren.
- Dimbar 3-stegs dim
- Ersätter ≈6W
- Ljusflöde 10 lm / 30 lm / 60 lm
- Färgtemperatur 1800K
85 kr
/ st
Star Trading
Normallampa Filament LED 1500lm E27 2700K
10,5W 2700K LED Normallampa Filament 1500lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈99W
- Ljusflöde 1500 lm
- Färgtemperatur 2700K
74 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa LED Filament Opal 1055lm E27 4000K Dim
Dimbar 9W 4000K LED Normallampa Filament Opal 1055lm med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈75W
- Ljusflöde 1055 lm
- Färgtemperatur 4000K
64 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa LED 806lm E27 3000K Energiklass A
3,8W 3000K LED Normallampa 806lm Energiklass A med E27 sockel för 230V.
- Dimbar Nej
- Ersätter ≈60W
- Ljusflöde 806 lm
- Färgtemperatur 3000K
75 kr
/ st
Nyhet
Star Trading
Normallampa Opalvit LED 2452lm E27 2700K Dim
18W 2700K 2452lm Dimbar LED lampa med högt lumen.
- Dimbar Ja
- Ersätter ≈150W
- Ljusflöde 2452 lm
- Färgtemperatur 2700K
115 kr
/ st
